Kar Hesaplama - Kar Oranı - Marjı Hesaplama

Kar Oranı - Marjı , Kar Hesaplama aracı ile alış ve satış fiyatı aracılığıyla kolayca hesaplama yapabilir ve hesaplama nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.
  Kar Hesaplaması yapmak için hesaplama aracını kullanırken sayılarınızı girin, hesaplama şeklinizi seçin ve HESAPLAma butonuna basın. SenHesapla sizin için hesaplamanızı yapsın.

Hesaplama Şekli

Kar Nedir?

Alışveriş işlerinden sağlanan para kazancına Kar denir. Ticari olarak maliyet tutarıyla satış fiyatı arasındaki Olumlu (Pozitif) fark olarak belirtilir.

Kar Oranı Nasıl Hesaplanır?

Bir ürün veya servisin satışından elde edilen gelirin satış fiyatı ile alış fiyatı arasındaki pozitif farkın, maliyet tutarına oranıdır.

Kar Nasıl Hesaplanır

Satış fiyatından Alış fiyatı çıkarıldığında elde edilen brüt kar tutarının maliyet (Alış Fiyatı) fiyatına bölünüp 100 ile çarpılmasıyla elde edilen sonuçtur.

Bu ve bunun gibi örnekleri daha çoğaltabiliriz ama ben bunun yerine size kar hesaplama aracımızı kullanmanızı öneriyorum

Sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için